Thermen Soesterberg

Adresgegevens
Thermen Soesterberg
Frits Koolhovenweg 8
3769 TR Soesterberg
033 462 24 60
Website
Lat: 52.121112
Long: 5.298018
Frits Koolhovenweg 8
3769 TR Soesterberg
033 462 24 60
Website
Lat: 52.121112
Long: 5.298018
Informatie
Per 2 januari 2017 is Omega Spa en Wellness overgenomen door Thermen Bussloo
Op 3 augustus 2017 is Thermen Soesterberg heropend met een Sauna Theater als eerste in zijn soort
Op 3 augustus 2017 is Thermen Soesterberg heropend met een Sauna Theater als eerste in zijn soort
Afstanden
- Brussel 179 Km / 01:51
- Utrecht 16 Km / 00:17
Open
- Hele jaar geopend
Faciliteiten
- Binnenzwembad
- Binnensauna
- Buitensauna
- Finse sauna
- Infrarood sauna
- Stoombad
- Kruidensauna
- Zwembad (binnen)
- Zwembad (buiten)
- Voetenbad
- Dompelbad
- Restaurant
- Massage
- Terras
- Zonneweide
- Whirlpool
- Scrubruimte
- Overnachten mogelijk
- IJskamer
Reviews van bezoekers over Thermen Soesterberg
Wij zijn ook benieuwd naar jouw ervaringen met Thermen Soesterberg. Laat het ons weten!
Marcel | 01-09-2017
Wel was het te druk, er werden teveel mensen binnen gelaten. Onvoldoende ligbedden waardoor mensen verloren rondliepen met hun tas en handdoeken.
Horeca erg duur, b.v. smoothie 6,50 euro, een lunchbroodje tussen de 9 en 12 euro.
Voor ons zijn het massale en de hoge horeca prijzen reden om niet meer hier naar toe te gaan.
Jacqueline | 24-08-2017
We zijn er 9 augustus geweest. Veel faciliteiten. Opgietingen met mooie show.
Maar verder: Massa is kassa, zoveel mogelijk mensen binnen halen, te weinig ligbedden, handdoeken en badjassen bij zwembad en afkoelplekken op de grond gekwakt omdat er geen haken in de buurt zijn. Wc’s niet schoon. Restaurant duur.
Zeer streng antirook beleid, op het terras een kleine mogelijkheid om te kunnen roken maar werd door gasten gebruikt om te eten. Voor rokers dus geen plek. Een afgang t.o.v. vorig jaar.
Hier kon het personeel niet iets aan veranderen, mag niet. (Leuke baas)
Door allerlei koopjes publiek was de sfeer er ook naar. T.o.v. vorig jaar zeer slecht.
Geen aanrader. Ik heb het daar wel gezien.
Maar verder: Massa is kassa, zoveel mogelijk mensen binnen halen, te weinig ligbedden, handdoeken en badjassen bij zwembad en afkoelplekken op de grond gekwakt omdat er geen haken in de buurt zijn. Wc’s niet schoon. Restaurant duur.
Zeer streng antirook beleid, op het terras een kleine mogelijkheid om te kunnen roken maar werd door gasten gebruikt om te eten. Voor rokers dus geen plek. Een afgang t.o.v. vorig jaar.
Hier kon het personeel niet iets aan veranderen, mag niet. (Leuke baas)
Door allerlei koopjes publiek was de sfeer er ook naar. T.o.v. vorig jaar zeer slecht.
Geen aanrader. Ik heb het daar wel gezien.
John | 11-08-2017
Meer recensies van John (3)Wij gaan zeker nog een x.
Mis alleen een lekker kruidenbad.verder veel en mooie faciliteiten..en heerlijke zwembaden.
Conny schalkwijk | 11-08-2017
Esther | 08-08-2017
Mieke | 02-08-2017
Tim | 20-05-2017
nixxci | 18-05-2017
Marleen | 17-05-2017
Teleurgestelde (ex) client. | 04-05-2017
Vita Ietswaard | 26-04-2017
Afgelopen vrijdag samen met m'n vriendin gezellig dagje sauna! Ze had van haar werk voor de kerst een nationale Nederlandse saunabon gekregen. Vanwege de problemen met haar knie konden we deze nu pas gaan gebruiken. Dag afgesproken, verlof genomen en zij de reserveringen gedaan. Aangezien ze nog meer bonnen had gekregen leek het een goed plan om eerst telefonisch contact te hebben en zo te achterhalen welke bon gebruikt kon worden. De nationale saunabon was geen probleem. Bij de reservering via internet werd nogmaals gevraagd op welke wijze er betaald ging worden en heeft zij wederom de bon ingevuld.
Bij het weggaan dien je af te rekenen. Wat krijgen we te horen.... DEZE BON ACCEPTEREN WIJ NIET!!!
Natuurlijk stonden wij perplex!
Hoezo niet?
Er is zelfs over gebeld?!
Het staat zelfs bij de reservering?!
Hoewel de dames erg vriendelijk waren wisten ze eigenlijk niets meer te zeggen dan 'ik weet het niet'! Vervolgens voegde één van de dames eraan toe dat ze HELEMAAL geen bonnen accepteerden...!
Na een hoop vragen van onze kant en weinig antwoord van hun kant kregen we domweg te horen dat "ze dat nou eenmaal niet doen"!
Met andere woorden : pech!
Natuurlijk laten we ons daar niet zomaar mee wegsturen! Wie neemt dan de telefoon aan? Waarom moet je de wijze van betalen invullen op internet?
Nogmaals," ik weet het niet "!
De dame verdween uit het zicht om te overleggen.
Inmiddels was onze opperbeste stemming gedaald tot onder het vriespunt....
Ze kwam terug met de mededeling dat ze er niets aan kon doen...
De bon werd teruggegeven en de bedoeling was dat wij" gewoon "zouden betalen.
Wij stelden voor dat hier een oplossing voor bedacht moest worden want zó kon het niet!!!
Ineens verscheen de manager van de horeca (om het nog mooier te maken), en die kwam ons nogmaals bevestigen dat ze geen bonnen accepteerden. Nou dát hadden we inmiddels wel begrepen!!
En dat er incapabel personeel rondloopt wisten we ook al. Dat ze zelf absoluut niet begrepen waar ze mee bezig waren was óók al duidelijk!
Vervolgens kwam er een voorstel dat er één sauna arrangement in mindering gebracht zou worden. De vrouw maakte duidelijk dat ze écht verder niets kon betekenen en voegde eraan toe dat ze wilde dat we met een glimlach zouden vertrekken! (?)
Omdat we het al behoorlijk zat waren besloten we af te rekenen. Nou denk je dat dit het was maar nee....
Het enkele arrangement wat in rekening werd gebracht bleek beduidend duurder dan waarmee op internet wordt geadverteerd!!
Toen mijn vriendin daar iets over zei kregen we het standaard antwoord "ik weet het niet"!
Ze haalde de site op haar tel naar voren en liet het zien!!!!
Nogsteeds wist ze het niet.....
Inmiddels stonden wij te koken en wilden alleen maar weg weg WEG!!!!!
Zo kwam er een abrupt einde aan een leuke dag en blijft het gevoel knagen dat we gewoon opgelicht zijn!!!
Deze sauna kun je dus beter overslaan want ze maken de regels en de prijzen ter plekke!
Ik heb even gewacht met het schrijven van dit stukje om een juiste (en niet in boosheid geschreven) weergave te kunnen geven.
Ik hoop dat ik anderen hiermee deze ellende kan besparen.
L.Beekhuizen | 17-04-2017
Baden vielen tegen, geen kruidenbad of andere speciale baden. Alleen standaard zwembad.
Nee wij gaan hier niet meer naar toe.
Naomi | 28-03-2017
We missen een kruidenbad
s' avonds buiten sfeervoller maken met vuurkorven en buitenkaarsen op de tafels.
het zou fijn zijn als er buitenverwarming met overkapping komt dan kun je lekker buiten zitten onder de overkapping met op de achtergrond sfeervolle muziek.
In meerdere sauna's achtergrondmuziek
er kan nog heel veel verbeterd worden.
P. van Hardeveld | 12-03-2017
Jeannette | 11-03-2017
Soesterberg wil de grootste opgietsauna van Europa krijgen. Slecht plan, volgens mij. Een opgieting moet niet massaal zijn. Een leuke show is prima, maar een opgieting moet vooral heet zijn, en dat lukt beter in een kleinere setting.
Anne | 24-02-2017
Jan | 22-02-2017
Nu zie ik in Soesterberg hetzelfde ! Het viel mij al op dat misschien 100 mensen in de saunas waren maar nog geen 20 mensen in het restaurant en dat was om 18.15 uur Nederlands beste etenstijd en ik zag mensen in de kleedkamer een boterham eten. Ik deed een poging en bestelde "Gevogelte" voor 8.95 €, ik verwacht heerlijk gegrilde kippendijen met bijlage, bij voorbeeld salade of zelf frieten, dat kan ook nog net. Maar ik kreeg 7 kipnuggets, gefrittierd, de smaak was oke. Ik kom over paar weken zeker nog een keer en hoop dat ik vooruitgang kan zien. Misschien toch naar de menukaart van andere saunas kijken, bij voorbeeld Lunteren of Putten of de Zwaluwhoeve. Beste directie van Soesterberg / Bussloo, ik hoop dat jullie de juiste conclusies kunnen trekken.
U. Henning | 12-02-2017
Petra | 29-01-2017
Het personeel is heel alert en komen je snel bedienen. Het eten was erg lekker en de prijzen vind ik meevallen.
Alle sauna’s zijn schoon en netjes afgewerkt. Wat ik erg fijn vind is dat ze naast douchegel en shampoo, ook conditioner hebben.
Buiten hebben ze 2 zwembaden. Een gewoon (maar super groot) zwembad en een zwemvijver.
Al met al een prachtig saunacomplex en echt de moeite waard om hem te bezoeken.
De negatieve recensies begrijp ik niet. Je kan deze sauna niet vergelijken met de sauna in Putten of Veenendaal. Dit kan/moet je vergelijken met SpaSereen bij Utrecht of Deverna bij Den Bosch.
Madelinde | 23-09-2016
Het eten was heerlijk en goed verzorgd, maar voortaan kies ik toch voor een andere sauna.
Erica | 07-02-2016
Henk | 24-01-2016
Het restaurant was tweede kerstdag een chaos. Diner lauw geserveerd. Nadat dit was verholpen ontbrak een gedeelte van het gerecht. Lunch was goed, maar een kopje lauwe mosterdsoep voor E 6,25 heeft mij doen besluiten deze sauna niet meer te bezoeken.
Er waren deze dag meer klachten binnengekomen en in het restaurant waren een flink aantal ontevreden bezoekers aanwezig. Bij het afrekenen vergat men een uitrij munt mee te geven.
Klachten bij afrekenen kenbaar gemaakt, excuses bleven achterwege.
Cees van Amstel | 27-12-2015
Pjotr | 19-12-2015
Meer recensies van Pjotr (56)Beste mensen,
Inderdaad gaat Sauna Soesterberg sluiten op 23-o8 -2015
Tot die tijd kunnen jullie nog heerlijk komen genieten van de laatste zomer in Sauna Soesterberg
Per 29-08-2015 is iedereen van harte welkom op de nieuwe locatie.
Inderdaad gaat Sauna Soesterberg sluiten op 23-o8 -2015
Tot die tijd kunnen jullie nog heerlijk komen genieten van de laatste zomer in Sauna Soesterberg
Per 29-08-2015 is iedereen van harte welkom op de nieuwe locatie.
Lisette Snoek | 02-04-2015